Bayındır Kaymakamlığı Resmi Web Sitesine Hoş Geldiniz.

     TEKNİK ENDÜSTRİ MESLEK ve MUZAFFER TUZCUOĞLU ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İZMİR’DEN İKİ DERECE İLE DÖNDÜLER

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce 4. Uluslar Arası Arapça Bilgi ve Etkinlik Yarışmasında Muzaffer Tuzcuoğlu İmam Hatip Lisesi 11 A Sınıfı Öğrencisi Büşra AKOĞLU İzmir Birincisi oldu.

6 Nisan 2013 Cumartesi günü yapılan yarışmada Ödülünü alan Büşra AKOĞLU 27 Nisan 2013 Cumartesi günü Aydın'da yapılacak olan Bölge Yarışmasında İzmir’i temsil edecek.

    Muzaffer Tuzcuoğlu İmam Hatip Lisesindeki Başarıdan sonra Teknik Endüstri Meslek Lisesinden de İl derecesi geldi.

        İzmir Emniyet Müdürlüğü ve Milli Eğitimi Müdürlüğü işbirliği ile bireylerin maddeyle tanışmasını engellemek, madde kullanımı ve sonuçları hakkında farkındalığı arttırmak, bağımlılık konusunda sosyal faaliyetlerle duyarlılık oluşturmak, madde bağımlısı bireylerin toplumsal yaşama yeniden uyum ve katılımlarını sağlamak amacıyla hazırlanan “GÜLÜMSEYEN GÖZLER PROJESİ” hazırlanmış ve bu proje için Lise ve Üniversiteler arasında  slogan  ve kısa film senaryosu yazma yarışması düzenlendi.

 

İki Profesör, dört akademisyen, iki yönetmen, bir psikolog ve bir edebiyatçıdan oluşan komisyon, lise ve üniversitelerden gelen 1144 slogan ve 45 senaryoyu değerlendirdi.

 

Yerel ve ulusal basının yakından ilgilendiği ödül töreninde Bayındır Teknik Endüstri meslek lisesi ikincilik derecesi aldı.

     Bu yarışmaya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden Okul Müdürü Sabri YARGUCU başkanlığında ve Türk Dili Edebiyatı Öğretmeni Cüneyt İNCEDERE’nin özverili çalışmaları ile birçok öğrenci katıldı ve bu öğrencilerden 10 T Sınıfı Ramazan GENÇ isimli öğrencinin yazmış olduğu slogan ilde 1144 slogan arasında ikinci oldu.

      Okullarımızdaki bu tür gelişmelerin ilçemiz için oldukça sevindirici olduğunu belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin CANTÜRK, her iki lisemizi de canı gönülden kutladığını, Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin geçen yılda WEB tasarım yarışmasında il birinciliğinin olduğunu belirtti.

    CANTÜRK, hedeflerinin teknolojiyle iç içe, toplumsal duyarlılık konusunda gerekli farkındalık oluşturmuş, ülkesini seven ve onun için üreten, kültürel ve manevi değerlerine sahip çıkan,  bir nesil yetiştirmek olduğunu dile getirdi.