Bayındır Kaymakamlığı Resmi Web Sitesine Hoş Geldiniz.

               Bayındır Milli Eğitim Müdürlüğü ile İlçe Emniyet Müdürlüğünün ortak girişimiyle "etkili iletişim" semineri düzenlendi......

 

     Gündüz, Öğrencilerle bir araya gelen Canten Kaya, aynı günün akşamı ise okul yöneticileri, öğretmenler ve velilerimize "Etkili İletişim" konulu bir konferans verdi.
      İletişim Uzmanı Canten Kaya, dozunu kaçırmadan tartışmak, hayatın gerçeklerinden biridir elbette… Fakat çocuğun anne ve babasının kavgasına tanık olması, psikolojisi açısından birçok soruna neden olabileceğini anlattı.
     Canten Kaya, mutlu yaşamın sırları, aile içi iletişim ve bireyler arası iletişim konularında bilgiler verdi. Eşler olarak anne ve babadan alınan kalıplarla evlenildiğini belirten Canten Kaya, çiftlerin birbirlerini olduğu gibi kabul etmelerinin mutluluk getireceğini ifade etti.
     Ailede eşler arasındaki kavga, sürtüşme ve iletişimsizliğin çocukların ruh yapısını bozduğunu, bu sebeple eşler arasındaki diyaloğun çok önemli olduğunun altını çizen Kaya, gelişen teknoloji, özellikle bilgisayar ve internetin aile içi iletişimi zayıflattığını, yüz yüze iletişimi geri plana ittiği içinde çocuklarda özgüven eksikliğine yol açtığını dile getirdi. Kaya, "Aileyi kaybettiğimiz zaman çocuklarımızı zaten kaybetmiş oluruz. Başarılı çocuk, bilinçli bir ailede yetişir. Çoğu zaman haklılığı ararken, mutluluğu kaybedebiliriz." dedi.
  Konferans Kaymakam Sayın Mehmet MAKAS ve Belediye Başkanı Sayın Mehmet KERTİŞ'in  İletişim Uzmanı Canten KAYA'ya çiçek ve plaket takdimi ile sona erdi.27/03/2012